Новини

6 маловідомих фактів про Чорнобиль, про які ви навряд чи чули

Чорнобиль
Pixabay

26 квітня 2021 року виповнюється 35 років від дня страшної аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме 35 років назад сталася наймасштабніша техногенна катастрофа в історії людства, коли внаслідок невдалого досліду, серія потужних вибухів зруйнувала четвертий атомний енергоблок.

  • Ліс біля Прип’яті називають Рудим, бо після вибуху дерева стали іржавого кольору. Їх зрубали та заборонили, але дерева виросли знову. В лісі дуже багато звірів, але не птахів, бо вони більш чутливі до радіоактивного випромінення.
  • У зоні відчуження живуть люди, які повернулися у власні домівки після ліквідації аварії. Кількість людей можна побачити ввечері, коли запалюються вікна будинків.
  • У зоні відчуження радіація розподілена нерівномірно, тому там існують так звані «острівки смерті». Є інформація, що на таких острівках, рівень радіації досягає 1 200 мкР/час.
  • ЧАЕС не припинила свою роботу після аварії у 1986 році, третій енергоблок припинив свою роботу лише 15 грудня 2000 року. Та навіть зараз на станції працюють люди.
  • У зоні відчуження найкращі в Україні дороги. Ідеальні дороги були потрібні для того, щоб не розкидати радіоактивні відходи під час їхнього транспортування. Пересуватися можна зі швидкістю не більше 40 км/год.
  • До аварії населення Чорнобиля складало близько 13 тисяч осіб, третина з яких були євреї. Місто було одним із важливих центрів хасидизму на рівні із сучасною Уманню.

Бажаєте дізнаватися новини першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини України та Броварів!

 

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Новини