Досье

АРСЕН АВАКОВ

АРСЕН АВАКОВ

Український політичний і громадський діяч. Міністр внутрішніх справ України з 27 лютого 2014 року, перепризначений 29 серпня 2019 року

Народився у селищі ім. Кірова (Кіровський, нині — Бінагадинський район) в Баку у сім’ї військовослужбовця. З 1966 живе в Україні. За національністю — вірменин

РОДИНА

  • Мати: Габараєва Тетяна (Тані) — осетинка.
  • Дружина: Інна — підприємець, заступник голови правління АКБ «Базис».
  • Син Олександр 1988р.н. — засновник АТ «Інвестор» і АКБ «Базис».

ОСВІТА

19811982 — препаратор кафедри «Автоматизовані системи управління» Харківського політехнічного інституту.

1988 — закінчив Харківський політехнічний інститут (спеціальність — «Автоматизовані системи управління», кваліфікація — інженер-системотехнік).

КАР’ЄРА

19871990 — інженер у Всесоюзному науково-дослідницькому інституті охорони вод (Харків). 1990 — заснував і очолив АТ «Інвестор», а 1992 р. — комерційний банк «Базис».

2002 — член виконавчого комітету Харківської міської ради.

4 лютого 2005 — голова Харківської облдержадміністрації, тоді ж склав повноваження Голови наглядової ради АТ «Інвестор» й АКБ «Базис».

26 березня 2006 — обраний депутатом Харківської обласної ради V скликання, член комісії з питань бюджету.

3 лютого 2010 Харківська облрада висловила йому як голові облдержадміністрації недовіру. Того ж дня заступник прокурора Харківської області Микола Шадура виніс протест на це рішення.

4 лютого прокурор Харківської області Василь Синчук відкликав протест. 5 лютого Харківська облрада подала апеляційну скаргу в справі, щодо позову Авакова до облради щодо рішення сесії про недовіру йому. Керуючись п. 10 ст. 118 Конституції 5 лютого 2010 р. Указом Президента № 116/2010 Авакова було звільнено з посади голови Харківської облдержадміністрації

22 лютого 2014 обраний в.о міністра внутрішніх справ, після того, як з цієї посади було звільнено Віталія Захарченка.

З 27 лютого 2014 — Міністр внутрішніх справ України в першому та другому урядах Арсенія Яценюка, Володимира Гройсмана, Олексія Гончарука та Дениса Шмигаля.

На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року обраний народним депутатом України 8-го скликання за партійним списком (№ 6 у списку) від Народного фронту

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Під час президентської виборчої кампанії 2004 р. був заступником керівника Харківського регіонального штабу Віктора Ющенка, першим заступником голови Харківського регіонального «Комітету національного порятунку»[11].

У березні 2005 р. обраний до Ради партії Наша Україна та її президії.

11 квітня 2009 р. за пропозицією лідера Всеукраїнського громадського руху «За Україну!» В’ячеслава Кириленка обраний головою Харківської обласної організації «За Україну!».

На запрошення Юлії Тимошенко рішенням президії політради ВО «Батьківщина» 21 квітня 2010 призначений головою Харківської обласної організації партії. Це рішення викликало заперечення серед деяких депутатів фракцій БЮТ у Харківській міській і обласній радах.

У жовтні 2010 брав участь у виборах Харківського міського голови. Однак, як заявляє міжнародна правозахисна організація Freedom House, в результаті масових порушень результат виборів був змінений на користь Геннадія Кернеса.

В січні 2012 проти Арсена Авакова прокуратурою Харківської області було порушено кримінальну справу за статтею «перевищення влади та службових повноважень». 31 січня в квартирах Авакова відбулися обшуки.

31 січня 2012 Авакова було оголошено до міжнародного розшуку. Червонозаводський суд Харкова видав постанову про його арешт.

Проте голови парламентських фракцій «БЮТ—Батьківщина» та «Наша Україна — Народна самооборона» Андрій Кожемякин і Микола Мартиненко звернулися до Генерального секретаріату Інтерполу із проханням відмовити правоохоронним органам України в розшуку і затриманні лідера харківської опозиції Арсена Авакова.

З аналогічним проханням до Інтерполу звернувся співголова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Лідер фракції БЮТ— «Батьківщина» Андрій Кожем’якин назвав справу Авакова замовленою і сфабрикованою. Юлія Тимошенко заявила, що Аваков винен лише в тому, що є опозиціонером.

Сам Арсен Аваков звернувся до Генерального прокурора України з проханням закрити кримінальну справу стосовно нього у зв’язку з відсутністю складу злочину, на підставі п. 2 ч. 1 ст. 6 Кримінально-процесуального кодексу України.

За підсумками парламентських виборів 2012, обраний народним депутатом України за списками об’єднаної опозиції «Батьківщина». Заступник голови фракції. Голова підкомітету з питань законодавства про статус народного депутата України Комітету ВРУ з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності ВРУ

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Кіра Рудик Досье

КІРА РУДИК

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови ...

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Досье