Суспільство

Більшість серіалів на українських каналах – російськомовні

Телевізор
Pizabay

«Це катастрофа» – саме так прокоментував ситуацію з мовним питанням на провідних українських телеканалах Уповноважений із захисту державної мови в Україні.

Дві третини серіалів на українському телебаченні демонструються російською мовою. Про це повідомляє сайт «Brovary News» з покликанням на пресслужбу Уповноваженого із захисту державної мови в Україні Тарас Креміня у Facebook.

Моніторинг п’яти найбільш рейтингових телевізійних каналів показав, що менше половини серіалів демонструються українською мовою (із 43 серіалів лише 14 виготовлені, дубльовані або озвучені українською мовою, інші 29 – російською). За словами Креміня, ситуація ще гірша, якщо дивитися на аналіз даних по кожному телеканалу, так, наприклад, на телеканалах «Інтер» та «1+1» транслюється лише по 1 телесеріалу українською мовою, на телеканалі «Україна» їх лише 2.

«Ми провели цей аналіз, щоб засвідчити реальну ситуацію на українському телебаченні щодо мови фільмів (зокрема телесеріалів) напередодні 16 липня 2021 року, коли набуває чинності норма мовного закону про обов’язковість їх трансляції державною мовою. Це катастрофа», – зазначив Тарас Кремінь.

Facebook

Бажаєте дізнаватися новини першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини України та Броварів!

Читайте також:

Вакцинуватися від COVID-19 можливо доведеться щороку

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Суспільство