Life

Чи можливо одночасно захворіти на КОВІД-19 та грип?

Коронавірус та грип

Лікарі попереджають, що сезонні щеплення цьогоріч особливо важливі. Зазвичай чимало людей ігнорують це попередження. Але в 2020 році краще так не легковажити. Адже зараз ми наближаємося до можливого початку так званої “подвійної пандемії” грипу і COVID-19. І дослідження свідчать, що можна заразитися обома вірусами одночасно.

Але що буде якщо одночасно заразитися грипом та коронавірусом?

«Так ви ризикуєте зіштовхнутися з тяжким ушкодженням легень, довшим періодом захворювання, гіршими ускладненнями. Можна навіть померти. Ми не знаємо наразі, чи попереднє зараження коронавірусом чи грипом підвищує шанси підхопити інший з них. Але за таких умов люди точно стають більш уразливими. Тому що вірусні інфекції пошкоджують тканини дихальних шляхів. Тож захиститися від проникнення ще одного вірусу буде важко. Також запалення в легенях створює можливості для бактерій» – пояснила Старший директор з профілактики інфекцій в Медичній школі при Університеті Джона Хопкінса Лайза Марагакіс

За словами Марагакіс, симптоми грипу і COVID-19 схожі. Тому швидка і правильна діагностика буде великим викликом цього року.

 

«Навіть якщо у вас м’які симптоми, не намагайтеся позбутися вірусу самостійно. І не думайте, що кашель – єдина ознака, що у вас COVID-19. Потрібно негайно звернутися до лікаря, якщо у вас болі в тілі, висока температура, болить гордо або є інші респіраторні симптоми. Потрібно швидко здати тест на COVID-19. Список ознак коронавірусу постійно зростає і тепер включає втрату нюху, нудоту, діарею і навіть набряклі червоні пальці» – зазначила інфекціоніст

 

За словами інфекціоніста Дитячої дослідної клініки в Мемфісі Роберта Вебстера, ніхто не може передбачити, наскільки тяжким буде цьогорічний сезон грипу. Однак, він вказує на певні хороші новини з південних країн, таких як Австралія, Нова Зеландія і Чилі, де сезон грипу якраз закінчується.

 

«Рівень поширення грипу там був на диво низьким. Причина в тому, що уряди цих країн змогли втілити ефективні стратегії для контролю коронавірусу, такі як соціальне дистанціювання, часте миття рук і використання масок. У грипу таким чином теж не було шансів закріпитися», – пояснив він.

 

А от українські лікарі геть іншої думки і закликають не панікувати, адже хвора на грип людина не може заразитися коронавірусом, оскільки між вірусами відбувається “конкуренція”. Таку заяву зробила лікар вірусолог Алла Мироненко. Лікар пояснила, що коли в довкіллі циркулюють кілька вірусів, “перемагає” новіший, а новіший для нас не грип. Мироненко розповіла, що і грип, й COVID-19 вражають одні й ті ж органи – дихальні шляхи та легені. Тому восени може відбуватися “конкуренція вірусів” за ці локації в організмі людини.

 

Але можна заразитися одночасно грипом та коронавірусом чи ні та побегтися потрібно. Адже краще хворобу попередити.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

You may also like

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

More in:Life