Досье

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ

Український юрист, політик і науковець, голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політикидоктор юридичних наукпрофесор, адвокат, власник юридичної компанії Jurimex, експерт Taxlink, президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP) , входить до складу Академічного комітету EATLP.

Народний депутат України від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 20 у списку.

Голова комітету податкової, митної та фінансової політики у Верховній Раді України IX скликання. Колишній помічник народного депутата від Партії регіонів Володимира Сівковича

РОДИНА

Дружина — Швачка Ольга Сергіївна.

Син — Гетманцев Іван Данилович.

ОСВІТА

В 1995 закінчив Український гуманітарний ліцей Київського університету ім. Шевченка. У 2000 році з відзнакою закінчив навчання на юридичному факультеті КНУ ім. Шевченка.

В 1997, будучи ще студентом почав працювати в компанії «М.С.Л.» — операторі державних лотерей. Після закінчення ВИШу працював там штатным юристом. Після приватизації став власником пакету акцій компанії.

КАР’ЄРА

2000—2006 працював у КНУ асистентом. У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.07 «Адміністративне право і процес; фінансове правоінформаційне право» за темою «Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та законодавстві зарубіжних країн». У тому ж році отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

З 2007 по 2013 працював на посаді доцента кафедри конституційного та адміністративного права, а згодом фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка.

2012 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.07: «Адміністративне право і процес; фінансове право; інформаційне право» за темою «Фінансово-правове зобов’язання, проблеми генези, детермінації та сутності». У своєму дисертаційному дослідженні висунув концепцію фінансово-правового зобов’язання як основоположної, наскрізної категорії фінансового права. Він обґрунтував взаємність прав і обов’язків сторін фінансових (в тому числі податкових) відносин у межах відносин фінансово-правового зобов’язання. Працює над вдосконаленням нормативно-правового регулювання відносин фінансової відповідальності, непрямого оподаткування, а також оподаткування майна.

З 2013 року станом на травень 2020 працює на посаді професора кафедри фінансового права юридичного факультету КНУ.

Має значний внесок у теорії оподаткування. Приділяє в роботах значну увагу розбудові адміністрування податків, впровадженню електронного адміністрування та захисту платників податків. Є прихильником індивідуальних підходів до оподаткування економічної діяльності, виходячи з необхідності підтримки вітчизняних галузей промислового виробництва зі зростаючою віддачею.

2016 року став членом Європейської асоціації податкових професорів. Офіційна церемонія прийняття до складу Асоціації відбулася 2 червня 2016 року у Мюнхені в Інституті податкового права і публічних фінансів Макса Планка. Став першим членом Асоціації від України серед 350 професорів з усього світу.

З 2018 року входить до складу Академічного комітету EATLP.

На парламентських виборах в Україні 2019 року, увійшов до списку партії «Слуга народу» під № 20. Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль. Член Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань правового статусу ветеранів війни

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Кіра Рудик Досье

КІРА РУДИК

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови ...

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Досье