Досье

КІРА РУДИК

Кіра Рудик

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови комітету ВРУ з питань цифрової трансформації.

До початку політичної кар’єри працювала в українській ІТ-індустрії. Створила компанію Ring Ukraine, відділення американського стартапу Ring, який 2018 року придбала Amazon за понад $1 млрд

Народилася 14 жовтня 1985 року в Ужгороді

РОДИНА

Батько у часи СРСР працював в «Ужгородприладі», мати працювала в «Інтуристі», володіє чотирма мовами. Після розпаду СРСР мати виїхала до США, де зараз живе. Батько живе в Ужгороді.

ОСВІТА

2002 року з золотою медаллю закінчила школу № 1 Ужгороду з поглибленим вивченням англійської мови. Під час навчання у школі брала участь у шкільних олімпіадах з математики, фізики, хімії, української мови та інших предметів. Закінчила музичну школу за двома напрямами: фортепіано та ударні інструменти.

2002 року вступила до Києво-Могилянської академії за спеціальністю «Інформаційні технології».

2008 року здобула диплом магістерки, захистивши дипломну роботу на тему «Автоматизовані агентно-орієнтовані системи в управляючих системах та технологіях».

2018 року стала випускницею Стенфордської програми для жінок-керівників

КАР’ЄРА

2005 року, на третьому курсі Києво-Могилянської академії, Кіра потрапила на роботу в Software MacKiev.

З 2007 року тестувала програмне забезпечення у компанії TAIN Ukraine Згодом працювала менеджером різноманітних ІТ-проектів, зокрема американських MiMedia (2010—2013) та TechTeamLabs (2013—2016).

2016 року почала займатись розвитком компанії Ring Ukraine. Свого часу Кіра переконала керівника американського стартапу Ring відкрити офіс в Україні. За 3 роки Кіра перетворила невелике відділення міжнародної компанії Ring Ukraine у велику компанію з близько тисячею співробітників та трьома офісами у різних містах України.

У 2018 році компанія Amazon уклала угоду з придбання Ring за $1 млрд, чому посприяла Кіра Рудик. Під її керівництвом компанія розрослася від 10 до 1000 працівників.

Входила до правління Американської торговельної палати в Україні та Асоціації IT України

У 2019 році Кіра Рудик стала депутаткою Верховної Ради ІХ скликання. До парламенту вона балотувалася під  третім номером у виборчому списку партії «Голос». Після обрання стала першою заступницею голови Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації.

Будучи депутаткою, продовжує підтримувати ІТ-індустрію, виступає проти підвищення податків для ІТ-фахівців (корекція податків, створення спеціальних фондів, запровадження 5-ї групи оподаткування для ІТ тощо), що стосуються розвитку галузі. Крім того, є співавторкою низки законопроектів у галузі економіки, соціального захисту, захисту тварин тощо.

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Сінгапуром.

12 грудня 2019 року Рудик стала співголовою Міжфракційного об’єднання «Гуманна країна», створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

11 березня 2020 року з’їзд партії «Голос» обрав Кіру головою партії. До цього головою партії був Святослав Вакарчук.

Під керівництвом Кіри Рудик активність партії посилилася: партія проводила акції протесту, виступала проти міністра МВС Авакова та уряду Шмигаля, на захист Стерненка, збирала підписи за відставку міністрів та інше. Сама ж лідерка партії «Голос» наполягає на тому, щоб партія реагувала різкіше, активніше, швидше та сміливіше.

У липні Кіра Рудик заявила про перехід партії в опозицію.

 

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

You may also like

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Ірина Геращенко Досье

ІРИНА ГЕРАЩЕНКО

Українська тележурналістка та політик, народна депутатка України, співголова фракції Європейська Солідарність у Верховній раді 9-го скликання. З квітня 2016 року до ...

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

More in:Досье