Суспільство

Комунальні борги не списуватимуться

Комунальні борги

Борги за комунальні послуги, які українці накопичили за період карантину списуватися не будуть. Про таке голова підкомітету з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Людмила Буймистер, розповіда в інтерв’ю одному з українських видань.

Вона зазначила, що рішення, прийняте урядом не накладати штрафні санкції на побутових споживачів за несплату і заборонити їх відключення, більшість українців сприйняла як те, що за комуналку платити не потрібно. Але все з точністю до навпаки.

Також за словам Людмили Бурмийстер, наразі сума заборгованості по комунальних платежах аж надто велика, а комунальники нічого не можуть вдіяти з боржниками: ні відключити їх, ні нарахувати штрафи. При цьому економічні можливості погіршилися не тільки в споживачів, а й у самих підприємств. І чим далі в ліс, тим більше дров. Єдиний вихід – повертати борги.

Але і не все так погано. За даними Держстату у серпні порівняно з липнем цього року ціни на споживчому ринку знизилися на 0,2%, проте від початку року зросли на 1,2%. Продукти харчування та безалкогольні напої порівняно з липнем подешевшали на 1,5%. Лідирують овочі та фрукти — 13,5% та 8,4% відповідно. На 0,9—0,6% знизилися ціни на кисломолочну продукцію, безалкогольні напої, продукти переробки зернових, макаронні вироби, цукор. Водночас на 3,4—0,9% подорожчали яйця, рис, м’ясо та м’ясопродукти, соняшникова олія. Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%.

Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 5,7% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 37,7%. Ціни на транспорт зросли на 1,2% насамперед за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,8%, автомобілів — на 2,4%.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Суспільство