Законодавство

Матері тяжкохворих дітей зможуть достроково виходити на пенсію

Пенсія
Psxabay

Депутати Верховної Ради підтримали законопроєкт, згідно з яким, матері тяжкохворих дітей зможуть виходити на пенсію у 50 років, за наявності не менше ніж 15 років стажу.

У першому читанні депутати підтримали законопроєкт №4668, Про це повідомляє сайт «Brovary News» з посиланням на Експерт.

За одним із положень законопроєкту, достроково на пенсію можуть виходити батьки тяжкохворих дітей, але яким не встановлена інвалідність (законопроєкт визначає, що тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність, це дитина, хвора на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, дитина, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги).

Мати може відмовитись виходити на пенсію у 50 років або в разі, якщо у такої дитини не має матері, цим правом зможе скористатися батько. Але для батька умови дострокового виходу на пенсію дещо інші: 55 років та наявність страхового стажу не менше ніж 20 років.

Також за чим документом, достроково можна вийти на пенсію при таких умов:

  • Людину звільнили з ініціативи роботодавця через ліквідацію, реорганізацію, банкрутство, перепрофілювання підприємства, скорочення штату працівників, або через невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я.
  • Людину, якій залишилося до пенсії менш як 1,5 року.
  • Людину, яка має необхідний для виходу на пенсію страховий стаж (не менше 28 років)
  • Людина, зареєстрована у службі зайнятості, та яка досі залишається без роботи.

Законопроєкт підтримали 317 депутатів.

Бажаєте дізнаватися новини першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини України та Броварів!

Читайте також:

В Україні введуть обов’язкову вакцинацію: перелік професій

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *