Досье

ОЛЕКСАНДР ДУБІНСЬКИЙ

ОЛЕКСАНДР ДУБІНСЬКИЙ

Український журналіст, проросійський політик, блогер, ведучий програми «Гроші» на телеканалі «1+1»народний депутат України 9-го скликання від партії «Слуга народу». Заступник голови комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Народився 18 квітня 1981 року в Києві.

РОДИНА

Розлучений із Ларисою Цибко

ОСВІТА

За інформацією самого Олександра Дубінського, він навчався у 187-й школі в столиці, згодом закінчив три заклади освіти: технікум, Інститут харчових технологій за спеціальністю бухгалтер і аудит, а також Київський політехнічний інститут як інженер-електрик.

ЖУРНАЛІСТСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

У 2004—2009 роках працював у газеті «Экономические известия» (укр. Економічні відомості), де став відомим як економічний журналіст.

З травня 2009 по травень 2010 року працював головним редактором журналу «Weekly.ua».

З 2009 року вів блоги на сайті «Української правди». З певного моменту редакція видання почала застерігати, що журналіст є необ’єктивним. «Обережно! Редакція підозрює, що цей автор виконує своїми постами певні завдання. Враховуйте це під час читання», — зазначається в підписі. Останній блог було опубліковано в середині 2015 року.

У 2010 році став креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань «1+1». У 2014 році — ведучим програми «Гроші». З 2012 року під керівництвом Олександра Дубінського на каналі «1+1» почала виходити програма «Українські сенсації». За інформацією партії «Слуга народу», є креативним продюсером програм «Українські сенсації» і «Секретні матеріали» на «1+1».

У квітні 2017 року запустив персональний сайт-блог Dubinsky.Pro. З травня 2017 року веде відеоблог на YouTube.

З осені 2019 веде авторський блог #Дубинскийпроавто на своєму You-tube каналі, де показує відеоогляди про автомобілі.

 

ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

За оцінкою «Детектор медіа», коли Олександр Дубінський почав працювати керівником департаменту журналістських розслідувань на «1+1» у 2010 році, він став чітко та послідовно відстоювати інтереси власника каналу Ігоря Коломойського. Так, окремі випуски «Українських сенсацій» мають ознаки політичного замовлення. Зокрема, йдеться про випуск від 23 березня 2019 року «50 відтінків Порошенка», де тодішнього Президента України звинуватили у створенні злочинного угрупування на території Молдови і причетності до вбивства свого брата Михайла. Журналістка телеканалу «1+1» Соломія Вітвіцька назвала такі розслідування «дивними» і запевнила, що студія ТСН не має до них стосунку. При цьому в Олександра Дубінського, з-поміж фаворитів на президентських виборах 2019 року, є багато критичних матеріалів про Петра Порошенка і лише один про Юлію Тимошенко. Водночас ледь не кожен публічний крок Володимира Зеленського показаний у позитивному світлі.

На позачергових виборах до Верховної Ради України 2019 року балотувався як мажоритарник по 94-му округу в Київській області (міста Васильків і ОбухівВасильківський і Обухівський райони) від партії «Слуга народу». Безпартійний. Кандидат став першим, проти кого під час передвиборчої кампанії виступив рух «Відсіч» у межах кампанії «Червоні лінії». На виборах переміг, ставши народним депутатом Верховної Ради України 9-го скликання.

Член партії «Слуга народу», голова Київської обласної організації.

11 вересня 2020 Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики делегував Олександра Дубінського до конкурсної комісії з відбору незалежних членів наглядових рад державних банків.

 

СТАТКИ

У листопаді 2019 року ЗМІ повідомили, що у Дубінського у власності 24 квартири та 17 автомобілів Він відмовився декларувати свої статки, пояснюючи, що він заробив їх до того, як став депутатом і що він добре заробляв, будучи журналістом. Інформацію Bihus.Info про свої статки він назвав «заказухою». Крім квартир і автомобілів також володіє 70 сотками землі і двома будинками. Ця власність оцінюється в 2.5 млн доларів. За словами самого Дубінського у нього зарплата на каналі 1+1 була лише 72 тисячі гривні. Частина власності записана на нього, частина на його матір і колишню жінку Лесю Цебко. Причому у матері до 2016 року єдиним офіційним джерелом доходу була пенсія. Значна частина власності в столиці у матері з’явилася у рік виборів

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Кіра Рудик Досье

КІРА РУДИК

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови ...

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Досье