Законодавство

Регіональні підрозділи податкової та митної служб позбавили статусу юросіб

Податкова служба

Кабінет міністрів прийняв низку рішень для забезпечення функціонування Державної податкової служби та Державної митної служби у форматі двох єдиних юридичних осіб.

За словами урядовців, концепція єдиної юрособи для ДПС та Держмитслужби — загальноприйнята європейська практика, яка реалізується в Україні відповідно раніше прийнятих законів, а також на виконання домовленостей з МВФ. Мається на увазі наступне: ліквідація територіальних органів ДПС як окремої юрособи публічного права та утворення відокремлених підрозділів ДПС (без статусу юридичних осіб) та реорганізація територіальних органів, як окремих юросіб публічного права – у відокремлені підрозділи митниці.

Позитивні аспекти:

посилення інституційної спроможності цих служб;

відновлення управлінської вертикалі, втраченої під час функціонування ДФС;

оптимізація адміністративних, кадрових й інших ресурсів для посилення безпекової функції держави — вдосконалення системи аналізу ризиків, розробка нових ІТ-рішень;

оновлення кадрового потенціалу через впровадження програми оцінки персоналу з кваліфікації та благонадійності;

створення єдиного підходу до системи добору кадрів, системи стратегічного управління, інформаційної політики, формування ефективної комунікації у сфері боротьби з корупцією.

У Кабміні запевнили, що такі нововведення позитивно відобразяться на роботі, як ДПС та і Держмитслужби.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *