ЕкономікаЗаконодавство

Розвиток біоенергетики: Міненерго розробило відповідні законопроекти

Розвиток біоенергетики

Таку інформацію оприлюднили на офіційному сайті міністерства. 

 «Біоенергетика вже стала трендом у країнах Європи. Україна налаштована доєднатися до європейського «зеленого» курсу, тому розвиток біоенергетики повністю відповідає нашим євроінтеграційним прагненням у контексті кліматичної нейтральності. Крім того, біоенергетика – це можливість диверсифікації значних обсягів палива на шляху до прискорення досягнення енергетичної незалежності. Розроблені нами законопроєкти дозволять заміщувати природний газ біопаливом, загальний потенціал якого становить понад 37 млрд м3 газу в рік», – зазначила в.о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Відтак відомство підготувало три законопроекти, головна мета яких активізувати запровадження біоенергетичних проектів.

Перший законопроект стосується розвитку ринку твердих біопалив. Законопроєкт передбачає впровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом. Це дасть змогу знизити та вирівняти ціни на біопаливо, підвищити його якість та забезпечити стабільне постачання сировини для твердопаливних котелень та біоТЕЦ. 

Другий законопроект спрямований на звільнення біопалива від податку на СО₂. Пропонується зниження податкового навантаження для об’єктів біоенергетики з метою покращення їхньої інвестиційної привабливості.

А третім законопроект стосується  стимулювання вирощування енергетичних рослин. Законопроєкт має на меті покращити умови та усунути існуючі бар’єри для вирощування енергорослин. Так, в Україні налічується близько 4 млн Га малородючих земель, які не є придатними для с/г культур, проте можуть бути ефективно використані для вирощування енергетичних рослин. Реалізувавши зазначене, потенційно можна замістити близько 20 млрд м³ газу у рік. Водночас, Міністерство разом із Держенергоефективності та стейкхолдерами вивчає питання розвитку біометану на шляху до розробки єдиного бачення його використання в Україні. Завдяки біометану можна замістити близько 8 млрд м³ газу в рік.

У міністерстві зазначають, що прийняття цих ініціатив дозволить Україні замістити газ, імпорт якого у 2019 році склав 14,2 млрд м³ , власним біопаливом, загальний потенціал якого становить понад 37 млрд м³газу в рік.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Економіка