Досье

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

СЕРГІЙ ШКАРЛЕТ

Український економіст, професор, доктор економічних наук, ректор Чернігівського технологічного університету. Заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції та тимчасовий виконувач обов’язків міністра освіти і науки України з 25 червня 2020.

Народився 19 жовтня 1972 року в Узбекистані. Має дружину та дочку.

ОСВІТА

Закінчив Ніжинську загальноосвітню школу, одержавши атестат про повну загальну середню освіту із золотою медаллю. Після закінчення школи у вересні 1989 року вступив на навчання до Київського політехнічного інституту на факультет прикладної математики за спеціальністю «Математичне забезпечення систем автоматизації», який закінчив у березні 1995 року, одержавши диплом спеціаліста, за фахом інженер-математик.

У жовтні 1995 року для здобуття другої вищої освіти вступив на денну форму навчання до Фінансово-економічного інституту при Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю «Облік і аудит», який закінчив у червні 1996 року, одержавши диплом спеціаліста, за фахом економіст.

У жовтні 2000 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему «Економічне управління інноваційною підприємницькою діяльністю в галузі створення програмного забезпечення» за спеціальністю 08.06.02 — «Підприємництво, менеджмент та маркетинг» у спеціалізованій вченій раді Д26.006.04 Київського національного економічного університету.

У 2003 році отримав вчене звання доцента по кафедрі економетрії, обліку й аудиту.

У січні 2008 року захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук на тему «Формування економічної безпеки підприємств засобами активізації їх інноваційного розвитку» за спеціальністю 08.00.04 — «Економіка та управління підприємствами» у спеціалізованій вченій раді Д26.006.03 ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».

У жовтні 2008 року отримав звання професора по кафедрі менеджменту.

КАР’ЄРА

З квітня по вересень 1995 року працював інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес».

З липня 1996 року по серпень 1996 року працював асистентом на кафедрі менеджменту у Чернігівському технологічному інституті. З вересня 1996 року по травень 1998 року працював викладачем кафедри економетрії обліку і аудиту у Чернігівському технологічному інституті. З червня 1998 року по квітень 2001 року працював старшим викладачем кафедри економетрії обліку і аудиту у Чернігівському державному технологічному університеті.

З червня 1999 року по липень 2003 року працював проректором з навчально-виховної роботи у Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету (за сумісництвом). З квітня 2001 року по липень 2003 року працював доцентом кафедри економетрії обліку і аудиту у Чернігівському державному технологічному університеті. З липня 2001 року — ректор Чернігівського інституту інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая. З вересня 2006 року — професор кафедри менеджменту Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая.

З травня 2010 року — ректор Чернігівського державного технологічного університету.

В червні 2020 року в наукових роботах Шкарлета було виявлено великі обсяги плагіату. Через це низка науковців 6 червня 2020 року виступила із заявою проти його можливого призначення на посаду міністра освіти і науки України. У Дніпрі та ще 10 інших містах країни пройшли протести проти призначення Шкарлета. Незважаючи на це, 17 червня прем’єр-міністр Денис Шмигаль вніс до Верховної ради проект постанови щодо призначення Шкарлета міністром. Натомість, профільний комітет Ради не підтримав призначення.

25 червня 2020 року Уряд призначив Шкарлета заступником міністра освіти і науки з питань європейської інтеграції та поклав на нього тимчасово виконання обов’язків міністра освіти і науки України в уряді Дениса Шмигаля. Відмову підтримувати Шкарлета профільним парламентським комітетом Шмигаль пояснив тим, що «як такої відмови парламенту не було», утримавшись від подальших пояснень. Згодом Шмигаль заявив, що Шкарлет перебуває на випробувальному терміні на кілька місяців

СТАТКИ

Сім’я має у власності квартиру у Чернігові. Станом на 2020 рік готівкою мають 62 000 доларів і 85 000 грн. За даними декларації 2020 року сім’я володіє 3 авто:

Крім того, ЧНТУ (де Шкарлет працює ректором і може ним користуватися) у 2020 році купив елітний білий автомобіль VW Amarok Volcano за 60 000 доларів

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Кіра Рудик Досье

КІРА РУДИК

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови ...

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Досье