Економіка

Співпраця з МВФ: коли чекати наступного траншу?

МВФ

Чергова місія МВФ мала прибути до України для перегляду програми співпраці ще у серпні. Проте і досі представники Міжнародного валютного фонду не відвідали Київ. До того ж дату переносили кілька разів. За словами міністра фінансів Сергія Марченка, місія вже найближчим часом має прийняти рішення, що до свого візиту. Він також запевняє, що наразі відносини України та МВФ дуже хороші, тому перейматися немає за що.
Варто зазначити, що наразі Україна на фінішній прямій у комунікації з МВФ щодо нової програми Стенд-бай. Переговори з Фондом були складними та принциповими. У підсумку кожна сторона виконала взяті на себе зобов’язання. Україна, зокрема, прийняла зміни до Закону України “Про держбюджет-2020” і “Про запобігання відмивання коштів”, удосконалила банківське законодавство. А Фонд натомість висловив готовність перерахувати кошти. Загальний обсяг програми – 5 млрд доларів. Перший транш український бюджет отримав ще в червні. Він склав 2,1 млдр доларів.
9 вересня Сергій Марченко заявив, що до кінця року Україна отримає заплановані транші кредиту від Міжнародного валютного фонду

«Буквально вчора був проведений останній call на високому рівні, ми обговорювали перспективи бюджету 2021 року, обговорювали ключові питання, які у нас є в місії. І ми постійно протягом останнього місяця спілкувалися з місією МВФ і щодо аудиту Фонду COVID-19, і щодо використання коштів Фонду, обговорення законопроектів, які впливають на дохідну і видаткову частини, а також виконання наших структурних маяків, які ми повинні виконати відповідно до програми», – сказав Марченко.

За словами міністра, на цей час Україна повністю виконує структурні маяки, передбачені програмою МВФ. Зокрема, вже затверджено план зі скорочення непрацюючих кредитів.

«Щодо реформи податкової та митниці, реорганізації їх в єдиній юрособі: зараз ми на фінальній стадії. Зокрема, до кінця місяця ми плануємо затвердити нові структури й вже подали на узгодження міністерств і відомств новий план перетворення податкової служби у формат єдиної юрособи», – запевнив Марченко.

Співпраця з МВФ є стратегічно важливою для країни, особливо в період світової економічної кризи. Саме тому до переговорів із МВФ підключилися як Уряд, так і Президент України. Доречі залучення до процесу Президента дозволило суттєво збільшити обсяги фінансування першого траншу.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Економіка