НовиниСуспільство

У столиці помітно погіршилася якість повітря

Якість повітря

Держспоживслужба звітує про невелике перевищення рівня забруднення повітря у столиці. Проте дані онлайн карти якості повітря SaveEcoBot, говорять про інше. В деяких регіонах карта фіксувала помаранчевий і навіть червоний рівень забрудненості. Самі ж містян жалілися на те, що останнім часом їм важко дихати.

Головною причиною різкого погіршення якості повітря у Києві називають численні пожежі, які стаються все дедалі частіше. Проте не пожежами єдиними. Експерти запевняють – велику роль відіграє перевантаженість міста транспортом.

 «80% забруднень – це, в першу чергу, автотранспорт, а далі вже – ТЕЦ і промислові підприємства. Столичний транспорт – це масштабна проблема, яка потребує комплексного вирішення. Проте останнім часом практично нічого не робиться. За 7 років не відкрито жодної станції метро. Також влада столиці обіцяла віддати пріоритет електричному транспорту – трамваям і тролейбусам. Але в місті, як і раніше, домінують автобуси», – пояснив директор «Київського еколого-культурного центру» Володимир Борейко.

Нагадаємо, востаннє антирекорд із забрудненості повітря в Україні фіксували у квітні. Тоді країну огорнув дим від пожеж у Чорнобилі та Житомирі.  Було зафіксовано перевищення денних норм забруднення AQI (загальний індекс) майже у 5 разів. Так, 19 квітня рівень сягнув  Дуже шкідливо для здоров’я: повітря в Києві знову найгірше у світі позначки 255 (!), що відповідає класифікації “дуже шкідливо для здоров’я”.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Новини