Вже з початку 2022 року в містах України може курсувати новий, сучасний та екологічно безпечний громадський транспорт.

18 листопада у року у Верховній Раді було зареєстровано Проєкт Закону про ратифікацію Фінансової угоди «Міський громадський транспорт України ІІ», в рамках якого Україна отримає 200 млн євро позики. Про це повідомляє сайт «Brovary News» з посиланням на Міністерство фінансів України.

«Ми бачимо підвищений інтерес місцевих громад до участі у таких проєктах і пропонуємо їм подальше розширення інструментарію для розвитку міської мобільності. Вкладаючи гроші в розвиток громадського транспорту та його інфраструктури ми стимулюємо економічний розвиток нашої країни, створюючи нові робочі місця на машинобудівних підприємствах, а також забезпечуємо розвиток екологічно чистого вітчизняного громадського транспорту. Це є гарна можливість для міської влади підвищити якість життя для громадян», – зазначив заступник Міністра фінансів Олександр Кава.

На даний час в Україні реалізуються проєкти із розвитку міського громадського транспорту, які фінансуються за рахунок кредитних коштів від міжнародних фінансових організацій. За час реалізації спільного з Європейським інвестиційним банком проекту «Міський громадський транспорт України I» було укладено контракти на постачання понад 90 одиниць сучасних тролейбусів та близько 42 одиниць сучасних трамвайних вагонів   для міст учасників проєкту.

Ці кошти планують витратити на будівництво й модернізація трамвайних і тролейбусних ліній, а також на придбання нових автобусів, тролейбусів, трамваїв та вагонів метро.

Кошти  для закупівлі рухомого складу міського громадського транспорту буде розподілено серед міст України, які стали учасниками даного проекту, а саме: Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса, Чернівці та інші.

Бажаєте дізнаватися новини першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини України та Броварів!

Читайте також:

На розвиток медицини Київщини виділять понад 10 млн гривень