Незабаром до Чорнобильської зони запустять тестовий потяг. На ньому планують перевозити радіаційне паливо, яке буде зберігатись в зоні відчуження 100 років.

Підрядники вже зaкінчили реконструкцію колії між стaнціями Вільчa та Янов. Про це повідомляє Brovary News з посиланням на Укрзалізницю.

Усі роботи на ділянці виконувалися відповідно до Правил радіаційної безпеки при проведенні робіт у зоні відчуження. Самі ремонтні роботи виконались в швидких термінах.

«У червні ми виграли тендер і підписали угоду з Енергоатомом на реконструкцію зазначеної ділянки. Ми розуміли важливість проєкту для країни, тож усі роботи були виконані в рекордні строки — за один місяць. Завдяки зусиллям залізничників уже найближчим часом почне роботу перше централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива» – зазначив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Відпрацьоване ядерне паливо будуть доставляти в Чорнобильську зону з трьох атомних електростанцій: Рівненської, Хмельницької та Південно-Української. І зберігатиметься воно там упродовж наступних ста років.

Бажаєте дізнаватися новини першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини України та Броварів!

Читайте також: 

Верховна Рада перейменувала День захисника України