Економіка

В Україні виводять з обігу старі банкноти та монети

Вивод з обігу банкнот

Відповідне рішення ухвалив Національний банк України Крім банкнот 2003 року, з обігу виведуть монети номіналом 25 копійок. За даними НБУ, банкнот до 2003 року в обігу залишилося близько 1,8% від загальної кількості.

Водночас українці матимуть змогу без обмежень та безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок та старі банкноти, уведені в обіг до 2003 року, упродовж наступних трьох років: в усіх українських банках — упродовж одного року з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2021 року включно; У Національному банку та уповноважених банках — упродовж трьох років з дати вилучення їх з обігу — до 30 вересня 2023 року включно.

Крім того, НБУ виводитиме з обігу паперові банкноти номіналом 1 та 2 гривні зразків 2003-2007 років. Це ж стосується монети 1 гривня жовтого кольору, яка карбувалася до 2018 року. З 1 жовтня, потрапляючи в банки, ці гроші не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку. На відміну від застарілих банкноти та монет номіналом 25 копійок, банкноти номіналом 1 і 2 гривні та монета 1 гривня жовтого кольору, поки що залишаться дійсним платіжним засобом.

Варто зазначити, що Національний банк України планує поступово повністю замінити паперові банкноти від 1 до 10 грн монетами.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Економіка