Суспільство

В Україні за наркозлочини будуть заарештовувати без права на заставу

Наркозлочини

Верховна рада планує заборонити призначати заставу в якості запобіжного заходу при скоєнні злочинів, пов’язаних зі збутом і оборотом наркотиків. Таку пропозицію в парламент вніс президент України. Ініціативу підтримали 246 парламентарів. У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що «законопроектом пропонується доповнити частину четверту статті 183 Кримінального процесуального кодексу України новим пунктом 5, передбачивши, що слідчий суддя, суд при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, враховуючи підстави та обставини, передбачені статтями 177 і 178 Кримінального процесуального кодексу України, має право не визначити розмір застави у кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених частиною третьою статті 307 Кримінального кодексу України».

За статтею 307 передбачена відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.
Також у пояснювальній зазначеного, що такі дії було прийнято «У зв’язку з тим, що поширення розладів психіки, викликаних вживанням наркотичних засобів і психотропних речовин, а також зростання злочинності, пов’язаної з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, набувають усе більших масштабів і стають серйозним соціальним чинником, який негативно впливає на життя, здоров’я та благополуччя людей, важливе значення має правильне застосування кримінально-правових норм, що передбачають відповідальність за вчинення таких злочинів».

Варто зазначити, що лише за 4 місяці 2020 року було обліковано 10237 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Суспільство