Політика

Верховна Рада Дозволила Балотуватися На Вибори Без Довідки Про Несудимість

Без Довідки Про Несудимість

Таку ініціативу підтримало 325 парламентарів. Згідно з законопроектом, вилучається пункт 9 частини першої статті 222 Виборчого кодексу, який містить вимогу щодо надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах. Таким чином, усі кандидати на місцевих виборах будуть у рівних умовах стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про це відомості лише в автобіографії. Автори ж закону запевняють, що такі нововведення підуть тільки на користь, як виборцям, так і кандидатам. Адже відтепер не буде перешкод для реалізації громадянами України пасивного виборчого права, що існують наразі під час реєстрації кандидатами у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад.

Проте і раніше таку довідку вимагали не від усіх. Документ про несудимість надавали тільки ті кандидати, які балотуються у:

  • Депутати сільської, селищної та міської ради;
  • Кандидатам на посаду сільського, селищного, міського голови;

Нагадуємо, 15 липня Верховна Рада прийняла постанову про призначення місцевих виборів в Україні на 25 жовтня 2020 року. Згідно з нею, місцеві вибори відбудуться в Україні всюди, окрім окупованого Росією Криму та непідконтрольних українському уряду районів Донецької і Луганської областей. 5 вересня розпочався виборчий процес місцевих виборів.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Політика