Досье

ВІКТОР БОНДАР

Віктор Бондар

Український політик, чиновник і підприємець, колишній міністр транспорту та зв’язку України (2005—2006), заступник голови Секретаріату Президента (2006—2007), голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації (2007—2010). Народний депутат України VIIVIII та IX скликань.

З вересня 2019 року — керівник депутатської групи «За майбутнє» у Верховній Раді

Народився 5 листопада 1975 року у Ленінграді СРСР

РОДИНА

Розлучений, виховує чотирьох дітей.

ОСВІТА

Освіта повна вища. У 1992 році закінчив Київське Суворівське військове училище. У 1997 закінчив юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за фахом правознавство, кваліфікація — юрист. У 2004 закінчив Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» за спеціальністю «Інформаційні управляючі системи та технології», кваліфікація — аналітик комп’ютерних систем.

КАР’ЄРА

З березня 1996 року по вересень 2000 року працював на посадах юридичного радника Фінансово-промислової групи «Сігма» (м. Харків); заступника директора Європейського фонду розвитку (м. Харків); голови правління ВАТ «Донецький м’ясокомбінат» (м. Донецьк); віце-президент ТОВ «Українські комунікації» (м. Київ)

З вересня 2000 року по липень 2005 року працював у Секретаріаті Кабінету Міністрів України на посадах керівника Центру інформаційних ресурсів, заступника начальника Управління інформаційних ресурсів, начальника Управління стратегії розвитку інформаційних ресурсів та технологій Департаменту внутрішньої політики, заступника директора Департаменту зв’язків з Верховною Радою України та моніторингу інформації.

В 2005—2006 роках очолював Міністерство транспорту та зв’язку України.

З вересня 2006 року по вересень 2007 року працював заступником Голови Секретаріату Президента України.

З вересня 2007 року по лютий 2010 року очолював Дніпропетровську обласну державну адміністрацію.

З 2010 року по 2012 рік працював на посаді заступника Голови Державної митної служби України.

У 2012 році обраний народним депутатом України.

У 2014 році повторно обраний народним депутатом України.

З 2015 року по червень 2019 голова Партії Відродження, керівник депутатської групи “Партія «Відродження».

У 2019 році втретє обраний народним депутатом України. Керівник депутатської групи в Верховній Раді України «За майбутнє»

СКАНДАЛИ

24 грудня 2010 року Бондар був заарештований — справу порушено за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.194 і ст.353 Кримінального кодексу України (пособництво в умисному знищенні чужого майна, що завдав майнової шкоди в особливо великих розмірах, поєднане із самовільним присвоєнням владних повноважень). Більшість експертів схиляються до думки, що арешт був політично мотивованим та носив незаконний характер. Віктора Бондаря звинуватили у пособництві в умисному знищенні незавершеного будівництва автовокзалу «Теремки» в Київі в 2006 році (тоді Бондар працював в уряді Єханурова на посаді заступника міністра транспорту Євгена Червоненка), мовляв, його дії спричинили збитки державі на суму понад п’яти з половиною мільйонів гривень (тобто біля $1 млн). Його арешт генпрокурор Пшонка прокоментував як доказ того, що «влада Януковича» арештовує не лише опозиціонерів, а й «чиновників свого уряду».

Під арештом Бондар перебував лише кілька днів, а вже 28 грудня 2010 його звільнили під «підписку про невиїзд».

Не дивлячись на «підписку про невиїзд» та слідство, Бондар не був звільнений з посади заступника голови Митної служби. 23 березня 2011 Указами Президента Януковича з займаних посад звільнені заступники голови Державної митної служби: Віктор Бондар, Сергій Сьомка, Ігор Тимофєєв, Геннадій Георгієнко, Павло Пашко, але всі вони за наказом голови Держмитслужби Ігоря Калєтніка призначені директорами департаментів Держмитслужби.

Лише 27 вересня 2012 року стало відомо, що ще в вересні 2011 року — справу проти Бондаря закрили «за відсутністю складу злочину»

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

You may also like

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Кіра Рудик Досье

КІРА РУДИК

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови ...

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

More in:Досье