Досье

ЮЛІЯ ТИМОШЕНКО

Тимошенко

Українська державна та політична діячка, підприємниця. Народний депутат України з 1997 року. Народилася 27 листопада 1960 року у Дніпропетровську у родині українського латиша й українки.

РОДИНА

МатиТелєгіна Людмила Миколаївна (дівоче прізвище Нелєпова, нар. 11 серпня 1937 в Дніпропетровську, нині Дніпро), українка. Згідно з дослідженнями Антоніни Ульяхіної (сестри Людмили Миколаївни): “Ми бачили документи, що її (Юлії Володимирівни) прадід Єрофєй Неліпа — козак з Запоріжжя, під час служби в армії прізвище записали — «Нелєпов». За словами Ю. Тимошенко, вся родина її матері мешкає в селі Перещепино на Дніпропетровщині.

Батько, Грігян Володимир Абрамович (нар. 3 грудня 1937 року в Дніпропетровську), за словами Тимошенко, латиш (Євген ЧервоненкоДмитро Чобіт стверджують, що єврей). Батьки розійшлися, коли Юлії ще не було одного року (за іншими даними, їй було три).

ЧоловікТимошенко Олександр Геннадійович (нар. 11 червня 1960) — одружився з Юлією в 1979 році. Займається підприємництвом з 1990-х. Через політичну діяльність дружини зазнав кримінального переслідування у 2000—2001. Був захисником Юлії під час судового процесу проти неї у 2011. У 2012 отримав політичний притулок у Чехії. Був одним із організаторів Євромайдану у Празі та створив Міжнародне громадське об’єднання «Батьківщина». Після звільнення дружини з ув’язнення повернувся до України.

Дуже близькою людиною був свекор Геннадій Опанасович Тимошенко. За радянських часів він працював керівником відділу кінопрокату Дніпропетровської облради; в часи незалежності — головою райради Кіровського району Дніпропетровська. В 1990-х роках Геннадій Тимошенко був гендиректором корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ). Геннадій Тимошенко помер 24 травні 2012 року (у віці 75 років, генпрокуратура в той час намагалася вкотре відновити «справу ЄЕСУ»). Ю.Тимошенко тоді знаходилася в ув’язненні, та їй не дозволили бути присутній на похованні.

ДонькаТимошенко Євгенія Олександрівна (нар. 20 лютого 1980). Закінчила Лондонську школу економіки, здобула ступінь бакалавра за спеціалізацією «Державне управління» та ступінь магістра за спеціалізацією «Російська та пострадянська політичні науки». Була захисником матері під час судового процесу у 2011. Протягом двох з половиною років перебування Юлії Тимошенко в ув’язненні Євгенія проводила активну кампанію задля її звільнення й інформувала міжнародну спільноту про антидемократичні процеси в Україні. Євгенія Тимошенко мала десятки зустрічей з керівниками Євросоюзу, країн Заходу та міжнародних організацій, виступала в Сенаті США, в парламенті Італії, на Борнгольмській конференції, на форумах європейських політичних партій у ЗМІ. Одружена із Артуром Чечоткіним. Виховує доньку Єву.

ОСВІТА

Навчалася в Дніпропетровську в середній школі № 37, останній рік — у школі № 75, яку закінчила 1977-го.

1978 — вступила на факультет автоматики-

 

КАР’ЄРА

Тимошенко

Січень 19

 

971998

телемеханіки Дніпропетровського гірничого інституту. 1979 року одружилася з Олександром Тимошенком, 1980-го народила доньку. 1981-го перевелася на економічний факультет ДНУ. 1984-го закінчила університет і отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «економіка праці» з кваліфікацією «інженер-економіст»[10]. За розподілом у 1984—1988 працювала на Дніпровському машинобудівному заводі (ДМЗ, ДніпроМаш) у Дніпропетровську, на посаді інженера-економіста.

— народний депутат України (ВРУ II скликанняБобринецький виборчий округ № 229 Кіровоградської області). На момент обрання народним депутатом була безпартійною. Член Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності.

Вересень 19971999 — перший заступник голови партії «Громада» Павла Лазаренка.

У 1999 захистила в Київському національному економічному університеті кандидатську дисертацію за спеціальністю «08.02.03 — організація управління, планування та регулювання економіки» на тему «Державне регулювання податкової системи»

19982000 — народний депутат України (ВРУ III скликання від ВО «Громада»виборчий округ № 99 Кіровоградської області). Голова Бюджетного комітету ВРУ. На цій посаді ініціює бюджетну реформу, розробляє перший Бюджетний кодекс України, прийнятий у 2001, проекти Податкового і Соціального кодексів і пенсійної реформи, соціальні програми.

У березні 1999 організувала депутатську фракцію «Батьківщина» у ВРУ. Була одним із засновників партії «Батьківщина», створеної у липні 1999-го. 18 грудня того ж року на другому з’їзді була обрана головою партії.

Грудень 1999 — січень 2001 — віце-прем’єр-міністр з питань паливно-енергетичного комплексу в уряді Ющенка. За період роботи Тимошенко на посаді віце-прем’єра були ліквідовані бартерні розрахунки в галузі та створений єдиний розрахунковий центр Оптового ринку електроенергії — державне підприємство «Енергоринок», значно підвищено рівень розрахунків за енергоносії, залучено додаткові кошти до Держбюджету.

Організовані віце-прем’єром антикризові заходи та реформи в ПЕК зачіпали інтереси оточення Президента Кучми та наштовхнулися на протидію.[29][31]

18 серпня 2000 був затриманий, а 21-го — заарештований Олександр Тимошенко — чоловік Юлії Тимошенко та керівник ЄЕСУ.

5 січня 2001 Генпрокуратура повідомила про відкриття двох кримінальних справ щодо Тимошенко як колишнього президента корпорації «Єдині енергетичні системи України». Їй було висунуто звинувачення в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах і призначено запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд.

19 січня 2001 Указом Президента Кучми була відправлена у відставку.

9 лютого 2001 — стає ініціатором створення Форуму національного порятунку (ФНП) — громадського об’єднання, яке ставить перед собою мету усунути від влади «олігархічний корумпований режим Кучми». ФНП, до складу якого увійшли ВО «Батьківщина», Українська республіканська партія, Українська консервативна республіканська партія, партія «Собор», Українська соціал-демократична партія, Українська християнсько-демократична партія і Патріотична партія, об’єднує розрізнені опозиційні сили.

13 лютого 2001 було оприлюднене «Звернення до українського народу» Кучми, Голови ВРУ Плюща та Прем’єр-міністра Ющенка, спрямоване проти ФНП та протестної акції «Україна без Кучми», яка тоді відбувалася. Автори звернення порівнюють опозиційний рух та створення ФНП із зародженням фашизму. Того ж дня Тимошенко була заарештована згідно з санкцією Генеральної прокуратури України. Її звинуватили у розкраданні (при перебуванні на посаді голави ЄЕСУ) мільярда доларів, призначеного для оплати російського газу. У березні 2001 Печерський районний суд Києва скасував санкцію на арешт Тимошенко.

9 серпня 2001 рішенням Києво-Святошинського суду був звільнений з-під варти Олександр Тимошенко. Згодом це рішення підтримали Апеляційний суд Київської області та Верховний Суд України. 30 квітня 2002 Києво-Святошинський суд закрив усі кримінальні справи, порушені щодо О. Тимошенка, скасував усі висунуті йому обвинувачення.

9 квітня 2003 Апеляційний суд Києва ухвалив рішення, яким було визнано незаконним і скасовано рішення про порушення кримінальної справи стосовно Юлії Тимошенко та її чоловіка Олександра Тимошенка, а провадження в усіх кримінальних справах закрито.

57 вересня 2001 під час Економічного форуму в Криниці (Польща) Тимошенко представляла Україну в списку претендентів на звання «Людина року Центрально-Східної Європи» (єдина жінка серед претендентів).

У листопаді 2001 на базі ФНП був створений Блок Тимошенко.

У березні 2002 на виборах до ВРУ Блок Юлії Тимошенко здобув 7,2 % голосів виборців. Юлія фракцію БЮТ у Верховній Раді 4-го скликання, яка об’єднала 24 народні депутати.

У вересні 2002 — разом з іншими опозиційними лідерами очолювала акцію «Повстань, Україно!», спрямовану на організацію загальнонародного опору режиму Кучми.

24 січня 2005 року призначена виконувачем обов’язків прем’єр-міністра України. 4 лютого 2005 року Верховна Рада призначила Юлію Тимошенко на посаду прем’єр-міністра України

4 грудня 2007 року коаліція БЮТ і НУНС висунула Юлію Тимошенко на пост Прем’єр-міністра України. 18 грудня 2007 Юлія Тимошенко була призначена Прем’єр-міністром.

СТАТКИ

За твердженням Тимошенко у неї немає авто і нерухомості, елітний будинок площею 588 м2 у селі Козин вона орендувала у двоюрідної сестри Тетяни Шарапової (у 2019 році сестра померла). Також вона орендує дві земельні ділянки загальною площею 3362 м2. Ще дві сусідні ділянки записані на тітку Антоніну Ульяхіну. Нерухомість Юлія Володимирівна переписала на родичів ще у 2009 році, з її слів «що переписала будинок та земельні ділянки в Козині на родичів, аби в часи Януковича це майно не конфіскували.» Сукупно родина Тимошенків володіє 6 елітними будинками: 2 в Кончі-Заспі 1 в Нових Безрадичах і 3 в Дніпропетровську, де три будинки займають цілий квартал.

У будинку Юлії Тимошенко елітні меблі, картини і гобелени. Прислугою працює 6 чоловік: куховарка і покоївка, 4 охоронці.

У чоловіка Юлії Володимирівни і сестри є бізнес. Сім’ї сестри належать кілька кафе і кав’ярня «Золота рибка»

Два авто Mercedes-Benz 2014 року та ГАЗ 1983 року зареєстровані на чоловіка

Юлія Володимирівна і її чоловік мають дуже багато коштовностей. З того, що вона задекларувала: сережки з перлинами та дрібним коштовним камінням Mikimoto, сережки з перлинами та дрібним коштовним камінням Chanel, кільце з дрібним коштовним камінням Dinh Van, сережки з перлинами та дрібним коштовним камінням Cartier, підвіска з коштовним камінням Chopard, 2 одиниці намиста з перлинами, кільце з перлинами та дрібним коштовним камінням, набір із сережок та кільця з коштовним камінням. Чоловіку належать годинники Corum та Vacheron Constantin. Крім того, сімейство з’являється на публіці в коштовностях, що ніде не зареєстровані. На чоловіка записаний весь бізнес (близько 9 компаній в Україні), він отримує дохід від різних іноземних компаній, в тому числі 2 390 942 гривень від Diafox Consulting Limited, 119 875 гривень від Britico Product s.r.o, 693 183 гривень від Toulouse Net LP

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Юрій Бойко Досье

ЮРІЙ БОЙКО

Український проросійський державний діяч, політик. Народний депутат України VIII скликання з 27 листопада 2014 року. Герой України (2004). Міністр енергетики та вугільної ...
СЕРГІЙ РАХМАНІН Досье

СЕРГІЙ РАХМАНІН

Народний депутат України IX скликання, фізична особа-підприємець, який фактично працював заступником головного редактора газети «Дзеркало тижня»; член ...
Руслан Стефанчук Досье

РУСЛАН СТЕФАНЧУК

Український правознавець та політик, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки ...
Кіра Рудик Досье

КІРА РУДИК

Українська громадська та політична діячка, депутатка ВРУ IX скл., голова партії «Голос», з 2019 — перша заступниця голови ...

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше у:Досье