Суспільство

З наступного року отримати субсидії в Україні стане ще важче — Мінфін

Субсидії

Сьогодні отримати субсидію не так вже й легко. А з нового року стане ще важче, але справедливіше. Міністерство фінансів запускає нову систему перевірок тих, хто претендує на субсидію від держави. Зараз, аби отримати допомогу від держави, дані отримувача завантажують на спеціальну платформу, де є доступ до різних реєстрів, і перевіряють, що людина купила, отримала та де мандрувала. І поки шукають чи немає порушень — людина отримує допомогу. Яку потім змусять повернути, якщо порушення таки знайдуть. А от з нового року все буде по іншому, запевняють у міністерстві.
«З 1 січня запустимо превентивну верифікацію – це унеможливить ще на етапі призначення допомоги призначити допомогу людям, які вже десь мають таку допомогу», — кажуть у Мінфіні.
Так що це таке превентивна верифікація?
Простими словами це комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних. Тобто буде створено спеціальний орган виконавчої влади, який здійснюватиме цей комплекс заходів з допомогою інформаційно-аналітичної електронної платформи. Вже з 1 липня 2021 року кожен отримувач будь-якої держдопомоги змушений буде проходити верифікаційне “сито”, чекаючи від центрального органу висновок про відповідність наданих соцслужбам відомостей про підстави отримання допомоги та декларацію про доходи. Якщо у державних аналітиків питань не виникне, реципієнту автоматично органи соціального захисту оформлюють відповідні документи. Якщо ж аналітично-інформаційна система виявить невідповідності то тоді проводиться додаткова перевірка.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
1
Треш
1

You may also like

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.