Законодавство

Закон «Про ринок електричної енергії»

Електрична енергія

13 квітня 2017 р. Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ринок електричної енергії».

Його мета – приведення законодавства України до вимог Третього пакету енергетичного законодавства ЄС, запровадження конкурентних механізмів функціонування ринку електричної енергії.

Прийняття Закону є передумовою структурних змін в електроенергетиці України, підґрунтям для модернізації галузі та інтеграції ринку електричної енергії України до регіональних енергетичних ринків, з наступним входженням до загальноєвропейського енергетичного ринку.

З 1 липня 2019 року діє нова модель ринку електроенергії відповідно до норм закону “Про ринок електричної енергії”, ухваленого у 2017 році.

Метою закону є недопущення неконтрольованого зростання цін на електроенергію. Зокрема, тарифному регулятору (НКРЕКП) дозволять встановити граничний розмір ціни на електрику на ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку.

Також у законопроєкті є норма, якою забороняється продаж чи постачання електрики з РФ, за двосторонніми договорами з українськими споживачами, а НКРЕКП надали право анулювати результати торгів про закупівлю електроенергії у Росії.

Ваша думка про публікацію?

Супер
0
Цікаво
0
Love
0
Таке
0
Треш
0

Також Цікаво

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *