Не словами, а ділом. У Верховній Раді посили боротьбу за жорстоке поводження з тваринами. Закон передбачає низку правил та відповідальностей. 

15 липня за відповідний закон проголосували 258 депутатів . Про це повідомляє Brovary News з посиланням на Telegram-канал Інсайдер.UA.

Отже, Закон забороняє:

Крім цього, заборонено виводити на вулицю собак без повідка наступних порід: доберман, німецький дог, німецька вівчарка, ротвейлер, бультер’єр.. Нашийники на тваринах мають бути з ідентифікаційними позначками.

Закон забороняє протягом року утримувати тварин людям, на яких було накладено адміністративне стягнення чи застосовувалися заходи впливу за вчинення правопорушення, пов’язаного з жорстоким поводженням з тваринами, а також протягом десяти років з дня набрання законної сили обвинувальним вироком стосовно осіб, які були притягнуті до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами або були звільнені від кримінальної відповідальності та провадження у справі було закрито за нереабілітуючими обставинами.

Відповідно до закону, під час таврування, біркування, біостерилізації, обрізання частини дзьоба, видалення або обрізання рогів та інших болісних процедур обов’язково застосовуються методи знеболення.

Жорстоке поводження з тваринами – знущання над тваринами, у тому числі безпритульними тягне за собою накладення штрафу сумою від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400-5100 грн) з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя чи здоров’я.

Закон передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність за жорстоке повідомлення з тваринами: з 14 років – адміністративна відповідальність, а з 16 років  – кримінальна.

Бажаєте дізнаватися новини першими? Підписуйтесь на наш телеграм-канал – тільки актуальні новини України та Броварів!

Читайте також: 

З 16 липня набувають чинностi новi норми закону про мову: що зміниться